GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Mattallrikar 11007445
*
nr 1100 7445
Mattallrikar
+ förrättstallrikar, 12 + 12 st, Gefle, diameter: 19-24, 5
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 16:05:15
1
500 kr
1/4 15:06:23
2
500 kr
1/4 15:06:23
1
500 kr (Budbetjänt)
1/4 15:07:25
2
600 kr
3/4 17:50:50
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förrättstallrikar gefle mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34
-
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:46
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39
*
Mattallrikar
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1100 7445
Mattallrikar
+ förrättstallrikar, 12 + 12 st, Gefle, diameter: 19-24, 5
Kondition: nagg
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 16:05:15 | 1 | 500 kr |
1/4 15:06:23 | 2 | 500 kr |
1/4 15:06:23 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
1/4 15:07:25 | 2 | 600 kr |
3/4 17:50:50 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förrättstallrikar gefle mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34 -
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:46 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39